۱. آزمون تافل در کدام شهرها برگزار می شود؟

حقیقت این است که برای داشتن اطلاعات کامل و لیست تمام مراکز آزمون،نیاز است که وارد سایت اصلی تافل شوید و در قسمت حالا ثبت نام کنید یا Register Now یک حساب کاربری شخصی بسازید. اما به هر حال از روش زیر هم می توانید به اطلاعات مرکز آزمون و تاریخ های آزمون دسترسی پیدا کنید.

همراه با ما وارد سایت اصلی تافل شوید:

http://www.ets.org/toefl

در صفحه اصلی و در قسمت تافل iBT روی ثبت نام براى آزمون (Register for the Test) كليك كنيد. سپس روى مراكز آزمون و تاريخ ها (Test Centers and Dates) كليك كنيد. در اين صفحه روى ليستى كه مراكز آزمون، تاريخ ها و هزينه ها را ارايه مى كند (see a list of testing locations, dates and fees) كليك مى كنيم. شما سپس به صفحه زیر وارد می شوید:

https://v2.ereg.ets.org/ereg/public/workflowmanager/schlWorkflow?_p=TEL

در قسمت Find test centers at or near this location (پیدا کردن مراکز آزمون در یا نزدیک این محل) نام شهر مورد نظر خود را تایپ و سپس از منوی ارائه شده تایید کنید. دکمه ای در پایین صفحه سمت راست ظاهر می شود: Find Test Centers and Dates ، کلیک کنید و می بینید پایین صفحه تاریخ ها در جدولی در سمت چپ ظاهر می شوند. گوشه سمت راست روی Show Map  کلیک کنید. از روی نقشه روی مکان مورد نظر کلیک کنید تا اطلاعات آدرس را مشاهده کنید:

https://v2.ereg.ets.org/ereg/public/testcenter/availability/seats?_p=TEL

نکته خوشحال کننده این است که در اکثر مراکز استانها در ایران آزمون تافل برگزار می شود.

۲. هزینه آزمون تافل چقدر است؟

مطابق اطلاعات ویکیپدیا و همینطور سایت اصلی تافل، این مبلغ به کشور برگزار کننده آزمون بستگی دارد و به هر حال بین ۱۶۰ تا ۲۶۰ دلار آمریکاست.

iBT: US$ 160 to US$ 260, depending on the country.


آزمون تافل

دوره های تافل با زبان آموز